Echo serca – Ejotkowe postrzeganie świata

Thriller psychologiczny „Echo serca” Piotra Liany to dla mnie trochę jak powrót do przeszłości pod względem miejsca akcji. Autor zaprosił nas bowiem do Tarnowa a to miasto gdzie chodziłam do liceum, wcześniej wielokrotnie bywałam. Dlatego takie miejsca jak Park Strzelecki z Mauzoleum Bema, Burek, Falklandy, Krzyż, ulice Lwowska, Wałowa czy Szujskiego są mi znane. Wraz z bohaterami wędrowałam nimi w wyobraźni.

Czytaj dalej Echo serca – Ejotkowe postrzeganie świata

Test tolerancji – Książkowo czyta

Komisarz Suda i aspirant Widełka na nowym tropie…

W styczniu bieżącego roku przeczytałam książkę „Echo serca”, która ukazuje śledztwo i związane z nim perypetie komisarz Iwony Sudy, starszego aspiranta Błażeja Widełki oraz pozostałych członków załogi tarnowskiego komisariatu policji. Dziś natomiast opowiem Wam o drugiej odsłonie losów w/w bohaterów, którzy obecnie zajmują się już zupełnie inną sprawą, lecz nie zmienia to absolutnie faktu, iż tym razem jest równie mrocznie i intrygująco, jak w przypadku poprzedniego dochodzenia.

Czytaj dalej Test tolerancji – Książkowo czyta

Echo serca – Książkowo czyta

„Oczekuj tego, co nieoczekiwane i bądź na to przygotowany…”


Akcja tego thrillera psychologicznego dzieje się w moim rodzinnym Tarnowie tj. stosunkowo niewielkim mieście w Małopolsce oraz jego okolicach. Książka rozpoczyna się od znalezienia w jednej z tarnowskich dzielnic zwłok nastoletniej córki ordynatora oddziału kardiologii Krzysztofa Roty, Nina powieszona jest na charakterystycznej żółtej lince. Dodać należy, iż matka dziewczyny zginęła 10 lat wcześniej w wyniku zderzenia auta z pociągiem, Nina natomiast uszła z życiem z tamtej kraksy. Lekarz nie wierzy w samobójstwo córki i zaczyna prowadzić prywatne śledztwo, a tymczasem jego stabilna jak dotąd zawodowa kariera również zaczyna chwiać się w posadach…

Czytaj dalej Echo serca – Książkowo czyta

Test tolerancji – Noodla_books

„Brutalne morderstwo w głębi lasu!”

Czy Piotr Liana, autor swojej premierowej książki, zdał test, czy też ja jako czytelnik zostałam mu poddana?
Zapraszam na opinię nietypowego dla mnie kryminału. Od pierwszych bowiem stron pisarz swoim specyficznym stylem wciągnął mnie w zawikłaną intrygę potwornego morderstwa. Na ponad 500 stronach powieści stworzył skomplikowane śledztwo, wielowątkową fabułę i postaci, które ubarwiły akcję tej książki.

Czytaj dalej Test tolerancji – Noodla_books

Persona non grata – Książkowo czyta

Powieść „Persona non grata” jest debiutem literackim Piotra Liany. Głównym bohaterem historii jest Bożydar Szczocarz, pewnego dnia młody mężczyzna dokonuje w mieszkaniu makabrycznego wręcz odkrycia – znajduje zakrwawione i pokiereszowane zwłoki rodziców. Po tak wstrząsającym przeżyciu młody mężczyzna wspomaga swoje funkcjonowanie psychotropami.

Czytaj dalej Persona non grata – Książkowo czyta

Echo serca – Kilka słów od Rozchełstanej Owcy

Czytuję i kryminały i thrillery i wszelaką literaturę grozy (czy tak mogę to ująć?). To co spotkałam u Piotra (taaaak! Jesteśmy na „TY” :D) zaskoczyło mnie doszczętnie. „Echo Serca” jest thrillerem psychologicznym, a już po pierwszych kilku stronach śmiałam się prawie do łez. Bardzo cenię to u pisarzy, że mimo powagi całej historii, zdarzają się wątki, w których czytelnik może się uśmiechnąć. To bardzo cenna cecha, a nie każdy to potrafi – przyciągnąć do swojej twórczości humorem!

Czytaj dalej Echo serca – Kilka słów od Rozchełstanej Owcy